Producenci
Promocje
 Erzberg - kurtka
Erzberg - kurtka
1 700,00 zł 999,00 zł
 Reiting - spodnie
Reiting - spodnie
1 150,00 zł 699,00 zł

Brak widoczności nie może być dla Ciebie przeszkodą? Mamy rozwiązanie

Brak widoczności nie może być dla Ciebie przeszkodą? Mamy rozwiązanie

Z działaniem w otwartym terenie wiążą się rozmaite trudności. Czeka nas nie tylko konieczność poradzenia sobie z warunkami pogodowymi, ale także z nadciągającym nieubłaganie, a w okresie jesienno-zimowym w dodatku nader szybko, mrokiem. Jeśli z wykonaniem czekających nas zadań nie możemy zwlekać do rana, potrzebujemy odpowiedniego wyposażenia. Noktowizory przestają być techniczną nowinką, podnosząc możliwości coraz szerszego grona myśliwych.

Niektóre zadania nie mogą czekać. Staw czoła każdym warunkom!

Noktowizja obecna jest w łowiectwie już od lat, jednak zakres jej stosowania był ograniczony – mogła służyć nam jedynie do obserwacji. Celować zaś należało jedynie z wykorzystaniem urządzeń, w których obraz celu pozostawał w świetle naturalnym.

Sytuacja ta zmieniła się w ostatnich latach wraz pojawieniem się w naszym kraju epidemii ASF i konieczności podjęcia działań obniżających ryzyko jej dalszego rozprzestrzeniania, a więc odłowu znacznej liczby dzików. Noktowizja i termowizja stała się więc stosowana szerzej, początkowo tylko na niektórych terenach, aż od jesieni minionego roku tego typu urządzenia dopuszczalne są w roli celowników przy polowaniach na dziki w całej Polsce.

O tym, że warto z tej możliwości korzystać, nie trzeba przekonywać nikogo, kto miał okazję sprawdzić, jak bardzo ułatwiają one obserwację terenu. Dobry sprzęt, taki jak np. noktowizor Yukon , znacznie ułatwia identyfikację celu. Nie tylko ułatwia to każde prowadzone po zmroku polowanie, ale też czyni je znacznie bezpieczniejszym.

Sprawdzony noktowizor Yukon to pozwoli Ci zobaczyć więcej

Sama technologia nie jest nowością i jej historia sięga lat 20-tych, jednak potrzeba było wiele dziesięcioleci, by noktowizory stały się urządzeniami szeroko dostępnymi i użytecznymi. Zasada działania noktowizora nie jest skompilowana. Wykorzystuje on tzw. światło szczątkowe, rozproszone wszędzie w otoczeniu, a pochodzące z najrozmaitszych źródeł – księżyca, gwiazd, odległych zabudowań. Fotokatoda zamienia je w strumień elektronów, który zostaje wielokrotnie wzmocniony, po czym skierowany na luminofor. Tam ponownie staje się widzialnym światłem, o charakterystycznym, zielonym (przez zastosowanym na luminoforze fosfor) kolorze – aby ludzkiemu oku było jak najłatwiej rozpoznawać szczegóły.

Trudno zatem odpowiedzieć na pytanie, jak daleko pozwoli zobaczyć konkretny model – jakość obrazu wynika z poziomu oświetlenia otoczenia. W bliskim zasięgu skuteczność urządzenia wspomaga iluminator podczerwieni bądź laserowy.

W przypadku większości noktowizorów, należy pamiętać o tym, by chronić ich obiektywy przed światłem dziennym, czy silniejszym sztucznym – powoduje ono wypalanie luminofora. W ofercie sklepu Łowca znaleźć można jednak także urządzenia zapewniające znacznie większą swobodę stosowania – odporne na dzienne warunki oświetleniowe. A to tylko jedna z wielu istotnych zalet tego typu sprzętu i dowodów wielkiego postępu technicznego. Korzystaj z niego podczas polowania!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl