Producenci
Promocje
 Erzberg - kurtka
Erzberg - kurtka
1 700,00 zł 999,00 zł
 Reiting - spodnie
Reiting - spodnie
1 150,00 zł 699,00 zł

Jak nauczyć się strzelać z broni krótkiej? Grozi nam szereg błędów

Jak nauczyć się strzelać z broni krótkiej? Grozi nam szereg błędów

Umiejętność strzelania z broni palnej zdecydowanie należy do tych, które warto posiąść, nawet jeśli w naszych warunkach nie dyktują tego względy bezpieczeństwa. Zdobyciu i rozwijaniu związanych z tym sprawności towarzyszy bowiem naprawdę ogólnorozwojowy trening! Broń krótka jest szczególnie wymagająca, jednak i ją można opanować w stosunkowo krótkim czasie.

Ćwicz cierpliwie, a zobaczysz znakomite efekty

Teoretycznie sprawa jest prosta. Naszym zadaniem jest zgranie przyrządów celowniczych z celem i uniknięcie utraty tej pozycji podczas oddawania strzału.Na przeszkodzie staje nam jednak wiele czynników. Odległość, jaka dzieli muszkę i szczerbinkę nie jest zbyt duża, co obniża naszą precyzję. Również sposób chwytania pistoletu nie sprzyja łatwemu utrzymaniu nad nim kontroli. Utrudniać zadanie może nam w znacznym stopniu niemal wszystko, włącznie z niekontrolowanym oddechem, niewłaściwą pozycją i niepoprawną pracą palca na spuście. Kwestii, które trzeba będzie mieć na uwadze, jest więc co niemiara.

Przyjmując postawę strzelecką należy unikać nadmiaru napiętych mięśni. Nasz wzrok, jeśli tylko nie jest to strzelanie dynamiczne na krótszym dystansie, powinien być skupiony na przyrządach celowniczych – od ich zgrania zależy wszak, czy uda nam się trafić, sam cel może pozostać rozmazany. Złym nawykiem jest jednocześnie skupianie się natychmiast po oddaniu strzału na poszukiwaniu miejsca trafienia – musimy przede wszystkim śledzić muszkę i szczerbinkę. Ponadto jednym z istotnych celów wstępnego treningu jest wyeliminowanie skłonności do ściągania broni przy oddawaniu strzału – trzeba więc wytrzymać we właściwej pozycji także po nim. Wreszcie: chwyt i praca palca. Każdy z błędów w tym zakresie skutkuje określonymi efektami, które dostrzeżemy na tarczy. Nie sposób tutaj zająć się nimi szczegółowo – tak czy inaczej, nic nie zastąpi praktyki i pomocy instruktora, który dostrzeże wszystkie problemy.

Pistolet H&K i inną doskonałą broń znajdziesz u nas

Uzyskanie wysokiej powtarzalności i dobrego skupienia to rezultat nie tylko cierpliwego ćwiczenia, ale też usuwania w porę wszelkich błędnych skłonności i nawyków – tylko wówczas każdy kolejny strzał przybliża nas do oczekiwanego efektu. Opanowanie broni krótkiej sprawia pod pewnymi względami nieco większe trudności niż długiej, daje jednak ogromną satysfakcję i jest, tak jak i całe strzelectwo, znakomitym treningiem, zarówno ciała, jak i umysłu. Im lepsza, bardziej dopracowana broń, tym zadanie to jest oczywiście łatwiejsze. Pistolet H&K dostępny w naszym sklepie w szeregu modeli i odmian to znakomity wybór dla każdego strzelca. Nie bez powoduwyroby tej marki bardzo cenią sobie funkcjonariusze rozmaitych służb. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami przygotowanej przez nas oferty i wizyty w naszym sklepie, gdzie fachowa obsługa gotowa jest do udzielania wszelkiej niezbędnej pomocy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl