Producenci
Promocje
 Erzberg - kurtka
Erzberg - kurtka
1 700,00 zł 999,00 zł
 Reiting - spodnie
Reiting - spodnie
1 150,00 zł 699,00 zł

Mój pierwszy sztucer. Jak dokonać dobrego wyboru?

Mój pierwszy sztucer. Jak dokonać dobrego wyboru?

Bardzo szeroka oferta rynkowa, czego przykładem jest choćby asortyment naszego sklepu, sprawia, że sztucer dla siebie znajdzie bez trudu każdy myśliwy. Także ten o skromniejszej jeszcze wiedzy i o ograniczonym budżecie. Z tego powodu wyborowi temu towarzyszyć dziś może nader dużo wątpliwości. Nie rozwiejemy tu wszystkich – praktycznego doświadczenia zdobytego w łowisku i możliwości wypróbowania rozmaitych konstrukcji nigdy nie zastąpi wszak nic. Nad paroma zagadnieniami zdecydowanie jednak warto się pochylić.

Skuteczne rażenie czy wygoda strzału, czyli jaki kaliber?

Aby każde polowanie na zwierzynę grubą, do jakiego przeznaczone są sztucery, było udane, dokonując wyboru broni dla siebiemusimy odpowiednio dużo uwagi poświęcić kwestii jej kalibru. Zależy ona od szeregu kwestii. Jedną jest rodzaj zwierzyny, jaką zamierzamy pozyskiwać w danym łowisku. Inne wyzwania wiążą się z polowaniem na sarnę czy lisa, a inne, gdy na cel weźmiemy jelenia czy dzika. Pod uwagę należy wziąć także typ polowań. Niekiedy można spotkać się z opinią, że słabszy czy mniejszy kaliber będzie wymagał większych umiejętności. I tak i nie. Mocniejszy istotnie pozwoli nam powalić zwierzynę nawet przy mniej celnym strzale. Po silne, płaskotorowe chętnie sięgają zwłaszcza młodsi strzelcy. Niejednokrotnie szybko przekonują się jednak o słabościach takiego wyboru. Zwiększony odrzut i hałas radykalnie obniża komfort strzelania, a to, co oczywiste, przekłada się na jego skuteczność. Pojawić się może skłonność do zrywania strzałów i zbyt duże obniżenie celności. A długie poszukiwania postrzałka z pewnością są rezultatem, którego wolimy uniknąć.

Dochodzimy tu zatem do kolejnego kryterium, jakim jest odporność użytkownika na huk i odrzut, będąca rzeczą indywidualną. Podobnie jak umiejętności posługiwania się bronią. Doborem kalibru nie zrekompensujemy słabości w wyszkoleniu strzeleckim – udanym zakupom musi zatem towarzyszyć regularny trening. Mniejszy kaliber to także lżejsza broń. Nie także sensu kłopotać się poszukiwaniem kalibru uniwersalnego – trudno wskazać jakikolwiek, który zasługiwałby na to miano. Trzymajmy się ponadto rozwiązań popularnych, by nigdy nie groził nam problem z dostępnością amunicji.

W efekcie, bardzo wielu myśliwych decyduje się na zakup dwóch sztucerów, po które sięgać będzie zależnie do bieżących potrzeb. Szeroka i atrakcyjna cenowo oferta sklepu myśliwskiego Łowca sprawia, że nie ma z tym najmniejszego problemu.

Mamy sztucery odpowiadające potrzebom wszystkich myśliwych

Broń musi odpowiadać nie tylko zadaniom, jakie czekają nas w łowisku, ale także indywidualnym upodobaniom i warunkom fizycznym użytkownika. O tym, jak jest to ważne, mogą zaświadczyć doświadczeni myśliwi, którym niezwykle trudno bywa przestawić się na konstrukcje innego typu niż dotychczas stosowane. Dlatego zawsze należy powściągać emocje i nawet jeśli zachwyci nas jakikolwiek model, cierpliwie sprawdzić czy na pewno dobrze nam pasuje. Naszej uwadze nie mogą rzecz jasna ujść także systemy przeładowania i inne rozwiązania techniczne. Czas spędzony na porównaniu różnych typów nigdy nie będzie stracony. Zapraszamy więc do naszego sklepu stacjonarnego, gdzie doświadczona obsługa udzieli wszelkiej niezbędnej pomocy – również w doborze optyki i innych akcesoriów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl