Producenci
Promocje
ATN ODIN LT,25mm,3-6x,320x240 Monokular Termo
ATN ODIN LT,25mm,3-6x,320x240 Monokular Termo
7 300,00 zł 7 300,00 zł
szt.

Wybieraj jak najlepszą optykę. Docenisz jej zalety podczas polowania

Wybieraj jak najlepszą optykę. Docenisz jej zalety podczas polowania

Zdolność oddania celnego strzału jest niezbędna, jeśli chcemy bez przeszkód realizować stojące przed nami w łowisku zadania. Aby ją uzyskać, trzeba zadbać zarówno o rozwój własnych umiejętności i regularny trening strzelecki, jak i odpowiednie wyposażenie. Musi być dostosowane do indywidualnych preferencji użytkownika, ale także polowań, w których będzie on uczestniczył. Celowniki optyczne odgrywają tu nader istotną rolę.

Przekonaj się, że luneta Swarovski to sprzęt wart swojej ceny

Podobnie jak w przypadku broni, wybór optyki również powinien być poprzedzony wnikliwym rozważeniem potrzeb, którym sprostać ma ten zakup. A zatem: Z czego strzelamy i w jakim kalibrze, do jakiej zwierzyny? Jak polujemy? To rzecz nie mniej ważna, niż sama troska o jakość, jeśli zależy nam na tym, by sprzęt ten spełnił swoje zadanie. Oczywiście ustalenie wszystkich istotnych okoliczności nie pozwoli nam od razu wskazać właściwego wyboru, a jedynie zawęzi krąg poszukiwań – ostatecznie jednym z decydujących czynników będą nasze własne upodobania. Oferta rynkowa jest dziś wszak niezwykle szeroka, stawiając nas przed niejednym dylematem. Wiele zmieniło się wraz z postępującym rozwojem technicznym, który zaowocował licznymi wyrobami o ogromnych możliwościach, a jednocześnie niezwykle trwałymi i niezawodnymi. Każe to weryfikować opinie sprzed lat, gdy nieufnie patrzono na niektóre nowe rozwiązania. Przykładem konstrukcji wyróżniającej się pod względem jakości jest każda luneta Swarovski. Szeroki ich wybór czeka w naszym sklepie!

Jedno, co jest pewne to to, że na jakości optyki oszczędzać po prostu nie warto, jeśli ma ona przez lata bez przeszkód spełniać swoje zadanie. To bardzo precyzyjne urządzenie, poddawane jednocześnie wstrząsom podczas strzelania, a także muszące stawić czoła wpływowi warunków zewnętrznych.

Wybieraj taki sprzęt, który podniesie Twoje możliwości w konkretnych zadaniach

Przeanalizowawszy konkretne potrzeby, jakim ma sprostać nasza optyka – a tylko wówczas możemy określić jej użyteczność – spostrzeżemy, że bardzo trudno wskazać taką, która mogłaby uchodzić za uniwersalną. Strzelając na długie dystanse oczekujemy rzecz jasna przede wszystkim dużego powiększenia. Ściemnienie obrazu na skutek liczby soczewek znajdujących się w przeznaczonej do takich celów lunecie nie będzie kłopotem, wszak w ten sposób nie polujemy w nocy. Zupełnie inaczej jest jednak wówczas, gdy wychodzimy na polowanie zbiorowe i zależy nam na obrazie jasnym i dużym polu widzenia, aby łatwiej nam było obserwować teren i zachowywać bezpieczeństwo.

Z wyborem optyki nie należy więc zanadto się spieszyć, a jeśli ogranicza nas budżet, niekiedy lepiej będzie, jeśli dany zakup będzie musiał nieco poczekać, niż miałby się okazać nietrafionym. Sklep myśliwski Łowca przygotował nader szeroką ofertę, dzięki której wszyscy myśliwi mogą wyposażyć się w dokładnie takie lunety, jakich potrzebują w łowiskach. Zapraszamy do składania zamówień i kontaktu – udzielimy wszelkiej koniecznej pomocy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl