Producenci
Promocje
 Erzberg - kurtka
Erzberg - kurtka
1 700,00 zł 999,00 zł
 Reiting - spodnie
Reiting - spodnie
1 150,00 zł 699,00 zł

Bezpieczeństwo to podstawowy warunek, dzięki któremu broń sportowa może być źródłem radości

Bezpieczeństwo to podstawowy warunek, dzięki któremu broń sportowa może być źródłem radości

Fakt, iż od wielu pokoleń broń praktycznie nie istnieje w szerokich masach społeczeństwa powoduje, że niekiedy postrzega się ją jako coś niebezpiecznego. Tymczasem strzelectwo należy do sportów, w których naprawdę trudno o jakiekolwiek urazy – ryzyko takie znacznie większe jest w popularnych dyscyplinach, jak choćby płka nożna. Sama broń zaś nie niesie zagrożenia, a jedynie nieodpowiednie obchodzenie się z nią.

Przede wszystkim stosuj się do zaleceń obsługi

Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że stan nietrzeźwości wyklucza jakiekolwiek zajęcia z bronią palną, tak jak i pracę rozmaitymi innymi potencjalnie ryzykownymi narzędziami. Należy jednak mieć na uwadze, że podobne zagrożenie mogą nieść ze sobą niektóre leki. Jeśli działanie przyjmowanych środków powoduje, że rezygnujemy np. z prowadzenia pojazdu, strzelanie także trzeba przełożyć na inny dzień.

Należy bezwzględnie podporządkowywać się poleceniom osoby prowadzącej strzelanie. Broń ładujemy dopiero na stanowisku strzeleckim, na jej wyraźne polecenie. Wykonując jakiekolwiek czynności związane z obsługą broni pamiętajmy, by lufa skierowana była w kierunku kulochwytu bądź innego miejsca bezpiecznego wskazanego przez obsługę obiektu. W żadnym wypadku nie kierujemy jej na ludzi, zwierzęta czy mienie. Cokolwiek się dzieje, nigdy nie wolno zaglądać do wylotu lufy.

Każde zagrożenie dla bezpieczeństwa strzelania powinno zaowocować komendą „stop” nakazującą jego przerwanie. Zaalarmować o nim może każda obecna podczas niego osoba, nie tylko prowadząca je. Dbajmy o dyscyplinę. Jeśli przychodzimy większą grupą, niech nikt nie plącze się w przypadkowych miejscach. Z terenu strzelnicy nie wolno wynosić amunicji – jej posiadanie bez pozwolenia jest karalne.

Na każdym obiekcie powinien obowiązywać regulamin – jeśli ktoś zjawia się na nim po raz pierwszy, powinien mieć dość czasu na uważne zapoznanie się z nim.

Broń sportowa naprawdę nie jest zagrożeniem

Poza przestrzeganiem podstawowych zasad postępowania, warto zadbać także o ochronę swojego słuchu i wzroku. Huk towarzyszący wystrzałowi będzie mniej dolegliwy, gdy wyposażymy się w najprostsze nawet ochronniki słuchu. Trzeba ponadto pamiętać, że drobinki materiału miotającego z wystrzeliwanego właśnie naboju mogą dopalać się na zewnątrz komory nabojowej, otwartej przecież w momencie wyrzutu łuski. M.in. z tego powodu należy zawsze korzystać z okularów ochronnych – szeroko wykorzystywane są dziś rozmaite wyroby z szybkami z poliwęglanu. Wcale nie są tu potrzebne drogie modele.

Przestrzegając elementarnych zasad bezpieczeństwa możemy mieć pewność, że broń sportowa nie będzie niosła ze sobą żadnego ryzyka – bierze się ono tylko niewłaściwego z nią postępowania. Sklep myśliwski Łowca zaprasza do zapoznania się z całą naszą ofertą będącą najlepszym dowodem na to, jak wiele rozmaitych konstrukcji może pełnić tą rolę. Wielość konkurencji, w jakich można je wykorzystywać sprawia, że tym bardziej nikt, kto rozpoczyna swoją przygodę ze strzelectwem, nie będzie się nudził i znajdzie odpowiednie dla siebie. Zapraszamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl