Producenci
Promocje
 Erzberg - kurtka
Erzberg - kurtka
1 700,00 zł 999,00 zł
 Reiting - spodnie
Reiting - spodnie
1 150,00 zł 699,00 zł

Broń sportowa rozłożona na czynniki pierwsze. Razem z nami poznasz jej największe tajemnice

Broń sportowa rozłożona na czynniki pierwsze. Razem z nami poznasz jej największe tajemnice

Pasjonujesz się sportami strzeleckimi? Planujesz zakupić pierwszą broń sportową? Zanim do tego przejdziesz, musisz poznać kilka istotnych kwestii posiadania takiego sprzętu. Dokładny rodzaj lub wymagane certyfikaty regulowane są przecież przez polskie prawo. W tym artykule rozkładamy je na czynniki pierwsze. Sprawdź kompleksowe vademecum dla początkujących strzelców.

Jaki dokładnie sprzęt kryje się za definicją broni sportowej? O tym musisz wiedzieć!

Na pierwszy rzut oka wcześniej postawione pytanie jest banalne. Tylko na pierwszy. Nadal wiele osób nie jest w stanie jednoznacznie wskazać, jaki sprzęt definiowany jest jako broń sportowa, a taka kategoria jest przecież niezwykle rozbudowana. Sporty strzeleckie stanowią dyscyplinę, która charakteryzuje się ogromną różnorodność ich wykonywania. Jako doświadczeni specjaliści wiemy, że tego typu segment cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków. Wyróżniająca się wysoką jakością broń sportowa stanowi podstawę asortymentu naszego sklepu Łowca. Aby można było kategoryzować taki sprzęt, nie może on strzelać ogniem ciągłym bądź seriami. Tryb pojedynczy to właściwie jedyne ograniczenie posiadania broni sportowej.

Chcesz korzystać z broni sportowej? Najpierw musisz uzyskać specjalne pozwolenie

Aby w naszym kraju legalnie wykorzystywać broń sportową, należy uzyskać wcześniej specjalne pozwolenie. Mimo wielu formalności, nie jest to skomplikowany zabieg. Warto jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach ubiegania się o tego typu certyfikat. Przede wszystkim konieczne będzie wstąpienie do klubu strzeleckiego. Udokumentowana przynależność oraz minimum trzy miesiące aktywności stanowią w tej chwili podstawę przyznawania pozwolenia. Dlaczego akurat przez taki okres czasu należy być członkiem klubu? To właśnie po upływie trzech miesięcy każdy pełnoprawny zawodnik może przystąpić do egzaminu na patent strzelecki. Robiąc go w klubie nie musisz już tej czynności powtarzać pod nadzorem policyjnym. Kolejnym krokiem jest wizyta u specjalistów. Obowiązujące w Polsce prawo jasno mówi o tym, że kandydat do otrzymania tego uprawnienia powinien wzorowo przejść przez konsultację psychologiczną, psychiatryczną oraz okulistyczną. Ma to na celu przede wszystkim zagwarantowanie pełnego bezpieczeństwa i to nie tylko użytkownikowi broni, ale także osobom znajdującym się w najbliższej okolicy.

Sklep Łowca podpowiada, że w Polsce broń sportową można uzyskać na podstawie celu ochrony osobistej, ochrony osób lub mienia, w celach szkoleniowych i kolekcjonerskich. Taka broń będzie również przysługiwała osobie przynależącej do klubu sportowego bądź łowieckiego. Co więcej, specjalne pozwolenie na broń sportową otrzymują także specjaliści od rekonstrukcji historycznej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl