Producenci
Promocje
Sztucer Savage 11 LR
Sztucer Savage 11 LR

2 500,00 zł

Cena regularna: 5 500,00 zł

szt.
Karabinek DRD Tactical CDR-15 kal.223rem
Karabinek DRD Tactical CDR-15 kal.223rem

9 900,00 zł

Cena regularna: 11 900,00 zł

szt.
Sztucer Mannlicher CL II SX
Sztucer Mannlicher CL II SX

7 200,00 zł

Cena regularna: 8 200,00 zł

szt.
Pistolet Kel-Tec P15 Metal 9x19mm
Pistolet Kel-Tec P15 Metal 9x19mm

3 500,00 zł

Cena regularna: 4 200,00 zł

szt.
Sztucer Savage Impulse Predator kal.308win
Sztucer Savage Impulse Predator kal.308win

6 900,00 zł

Cena regularna: 7 990,00 zł

szt.
Sztucer Haenel Jager NXT kal.308win
Sztucer Haenel Jager NXT kal.308win

7 900,00 zł

Cena regularna: 8 500,00 zł

szt.

Termowizory myśliwskie

Rozwiązania, które tu proponujemy, ułatwią polowanie za dnia oraz nocą. Termowizor myśliwski to znakomite urządzenie przeznaczone dla miłośników przechadzek po lesie i tropienia po zmroku. W ten sposób znacznie zwiększysz widoczność obserwowanego terenu. Produkty z tej kategorii wykrywają emitowaną przez zwierzęta energię cieplną, dzięki czemu myśliwy jest dobrze zorientowany w sytuacji i może precyzyjniej zaplanować swoje działania.

Wybierz z naszej oferty satysfakcjonujący Cię produkt, a jeśli masz jakieś pytania, powiedz nam o tym! Znajdziemy zestaw, który pomoże Ci bez przeszkód realizować swoją pasję.

Termowizor Pulsar Thermion 2 LRF XL50 Termowizor Pulsar Thermion 2 LRF XL50
Producent: Pulsar
Cena: 28 999,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pulsar Proton FXQ30 Pulsar Proton FXQ30
Producent: Pulsar
Cena: 9 599,00 zł
szt.
zobacz więcej
Termowizor  Infiray EH35 Termowizor Infiray EH35
Producent: InfiRay
Cena: 9 999,00 zł
szt.
zobacz więcej
Termowizor Infiray Finder FH50R Termowizor Infiray Finder FH50R
Producent: InfiRay
Cena: 12 990,00 zł
szt.
zobacz więcej

Termowizja myśliwska – rodzaje

Termowizory myśliwskie to w rzeczywistości kilka grup urządzeń, dobieranych w zależności od potrzeb oraz indywidualnych upodobań. Dla naszych Klientów przygotowaliśmy różne modele i rodzaje urządzeń termowizyjnych. Są to monokulary, lunety oraz kamery. Każdy z prezentowanych tu produktów wykrywa nawet niewielkie wahania temperatury otoczenia, co sprawia, że są to artykuły optyczne najwyższej klasy.

Zachęcamy do zapoznania się z parametrami poszczególnych modeli. Chętnie porozmawiamy o Twoich oczekiwaniach względem sprzętu. Zapoznanie się z nimi, pomoże nam podpowiedzieć, który termowizor będzie najlepszy.

Jak działa termowizja dla myśliwych?

Kamera termowizyjna dla myśliwych – podobnie jak pozostałe produkty z tej kategorii – rejestruje promieniowanie cieplne, emitowane przez ciała fizyczne w danym przedziale temperatur. Dzięki temu można bez przeszkód obserwować teren, nie stosując żadnych dodatkowych źródeł światła.

Termowizory myśliwskie służą do obrazowania termicznego otoczenia. W urządzeniu znajduje się m.in. matryca wraz z detektorami rejestrującymi promieniowanie podczerwone. Informacje trafiające do termowizora przetwarzane są na obraz wizyjny, w którym różne kolory odpowiadają konkretnym wartościom temperatur. Ciekawą zaletą są różne tryby kolorystyczne, umożliwiające choćby obserwację monochromatycznego obrazu. Urządzenia pozwalają na prowadzenie obserwacji nawet z bardzo dużej odległości (nawet kilku kilometrów). Są też bardzo łatwe w obsłudze i umożliwiają szybką reakcję, co dla myśliwych ma szczególne znaczenie.

Kamera termowizyjna myśliwska – na co zwrócić uwagę?

Z uwagi na dużą liczbę modeli wyposażonych w różne funkcje, wybór właściwego rozwiązania może być trudny nawet dla wprawionego łowcy. Oto podstawowe cechy sprzętu, którymi warto kierować się, dokonując zakupu.

  • Zakres temperatur – upewnij się, że dany model działa w zakresie, który będzie odpowiedni do charakteru prowadzonych przez Ciebie polowań.
  • Odległość detekcji – sprawa jest tu bardzo prosta. Jeśli chcesz prowadzić obserwacje z bardzo dużej odległości, wybierz model z większym zasięgiem.
  • Rozdzielczość sensora termicznego – zasada jest następująca: im wyższa rozdzielczość, tym lepszą jakość obrazu uzyskasz. Parametr ten wpływa również na odległość wykrywania obrazu.
  • Masa i rozmiar – rozwój materiałów i technologii produkcji doprowadził do tego, że współczesne termowizory dla myśliwych to urządzenia niezwykle poręczne i lekkie. Nawet jednak wśród nich znajdziesz bardziej lub mniej odpowiadające Ci warianty. Wybór należy do Ciebie.
  • Częstotliwość odświeżania – cecha ta decyduje o tym, jak płynny będzie obraz. Im wyższa wartość, tym lepiej.
  • Trwałość – kamera termowizyjna to sprzęt, za który trzeba trochę zapłacić. Wybierając solidne urządzenia od uznanych producentów, masz pewność, że termowizor sprawdzi się nawet w bardzo wymagających warunkach.

Czy termowizory myśliwskie mogą być używane w ciągu dnia?

Z punktu widzenia zasady działania termowizja myśliwska może być używana w świetle dziennym. Nie wpływa ono bowiem na poprawność działania urządzenia. Termowizor najbardziej efektywny będzie jednak w nocy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl